- LAM55041
Description: Elegant and durable design, made from high-quality Jacquard fabric, with a separate headrest for greater customization and a refined, long-lasting look.
Extra padding to ensure a soft and comfortable seat, perfect for long journeys.
Easy installation thanks to the elastic bands, hooks, and adjustable strap.
Universal: fits perfectly on any standard seat.
Complete protection: the one-piece design ensures perfect coverage, protecting the seat from dust, dirt, and wear.
Compatible with side airbags: ensures safety without compromising the functionality of side airbags
Special design for armrests: designed to accommodate armrests, ensuring a perfect fit.
Velcro opening for headrest: wide velcro opening for the passage of the headrest, compatible with models that have a non-removable headrest.
| Color | Black |
| Size | Free size |
| Pieces | 2 |
| Dimensions | Spatar: 58x67cm - Sezut; 55x58cm - Tetiera: 23x25,5cm |
| Package | Carton |
| Width | 25cm |
| Height | 35cm |
| Length | 13cm |
| Weight | 0.977kg |